Oto lista projektów, w których brałem udział. Oczywiście są to tylko projekty zewnętrzne, zrobione między innymi przy okazji wydarzeń organizowanych przez społeczności offline.

Windows Phone 7 Accelerometer Emulator

Projekt, który ma na celu ułatwienie tworzenia aplikacji opartych o akcelerometr. Jak wiadomo emulator WP7 nie wspiera takiej funkcjonalności, dlatego postanowiłem przygotować odpowiedni projekt, który pozwala uporać się z tym problemem bez wykorzystania dodatkowych urządeń.
Przykładowy screen wykorzystania emulatora

WP7 Accelerometer Emulator UI

Strona projektu w języku polskim
Strona projektu w języku angielskim

Windows Phone Capability Detection Tool UI

Projekt, który ma na celu ułatwienie korzystania z narzędzia commandlineowego jakim jest Windows Phone Capability Detection Tool. Dzięki przejrzystej nakładce graficznej jeszcze prościej możemy przetestować wymagania naszej aplikacji. Szczegóły dostępne w poście dedykowanym aplikacji.

Windows Phone Capability Detection Tool UI

Quiz dla konferencji C2C 2009

W ramach rozgrzewki przed konferencją C2C 2009 przygotowaliśmy (wraz z Marcinem Daczkowskim) quiz online dla jej uczestników. Konkurs był podzielony na etapy, każdy składał się z określonej liczby pytań zamkniętych (wybór a,b,c…). Silnik podczas wejścia na stronę, generował dla użytkownika listę pytań do tego etapu oraz startował licznik. Zadanie polegało na odpowiedzeniu na pytania w najkrótszym czasie (oczywiście poprawnym odpowiedzeniu :) i zatwierdzeniu formularza. Codziennie były generowane i prezentowane poszczególnym uczestnikom ich aktualne statystyki z przebiegu konkursu (w tym miejsce w generalnej klasyfikacji).

Kod źródłowy nie jest tylko moją własnością, zatem go nie udostępniam, poza tym utonął gdzieś w archiwach i nie mogę go znaleźć (ale szukam, więc być może kiedyś… :)

ShipBattleChallenge 2010

Projekt, który stworzyłem przy okazji serii konferencji Visual Studio 2010 Community Launch i konkursu ShipBattleChallenge 2010, który polegał na stworzeniu własnego gracza do znanej i popularnej gdy “Statki” – z racji na mnogość wariantów. Trudne? To tylko pozory – przejrzysty interfejs, który należało zaimplementować pozwalał już po kilku/kilkunastu minutach cieszyć się własnym botem.

ShipBattleChallenge2010

Do pobrania:
Paczka dystybucyjna
Źrodła

Mass Mail

Aplikacja (z racji rozmiarów trudno tu mówić o projekcie), która ułatwia życie liderom grup offline. Cel jest prosty – wygodne wysyłanie informacji do członków grupy w oparciu o predefiniowane szablony.
Tak, wiem, że można to zrobić w MS Outlook (nie posiadam), OWA (Outlook Web Access) – może jest, ale dzielenie listy mailingowej – nie sprawdzałem, w Thunderbird pewnie też (nie jest to dla mnie na tyle intuicyjne i szybkie, żeby mi się chciało). Poza tym: a) for fun, b) od innych liderów, bo słyszałem “podziel się” – zatem dzielę się 😀

Działanie jest proste:

  • Tworzymy sobie plik tekstowy z kontaktami  (łatwo się nim podzielić i go utrzymywać!)
  • Tworzymy szablon html do maili – możemy tam umieszczać obrazki wpisując np <img src=”cid:Image1″ alt=”logo”/> (identyfikatory generowane dynamicznie: Image{i}, gdzie i od 1)
  • Dołączamy w programie odpowiednie pliki (obrazów), w odpowiedniej kolejności
  • Klikamy wyślij i wracamy do swoich zajęć.

W planach mam zamiar dodać jeszcze pola do wypełnienia informacji o wydarzeniu: gdzie, kiedy, lista wykładów i prowadzących (teraz musi to być zawarte w szablonie).

Do pobrania:
Paczka dystrybucyjna
Źródła i przykładowy szablon