Nazywam się Maciej Grabek. Aktualnie pracuję dla Nordea Capital Markets IT, gdzie zajmuję się tworzeniem rozwiązań opartych o technologie firmy Microsoft. Na studiach zainteresowałem się .NET Framework (to były czasy 1.1), co zaowocowało dołączeniem do Akademickiej Grupy .NET, której byłem aktywnym uczestnikiem i prelegentem. Po skończeniu studiów pasja ta spowodowała, że w czerwcu 2008 roku wraz z Marcinem Daczkowskim i Dominiką założyliśmy Toruńską Grupę Developerów .NET.
Do tej pory miałem możliwość poprowadzenia wielu prezentacji – nie ukrywam, że daje mi to ogromną satysfakcję. Skłoniło mnie to do wystartowania w konkursie Speaker Idol 2010 na konferencji Microsoft Technology Summit 2010, który wygrałem :) – nagrodą jest poprowadzenie sesji na następnej edycji MTS, na którą już dziś serdecznie zapraszam!

Od jakiegoś czasu pisuję na CodeGuru.pl i w miarę możliwości na forach CodeGuru i WSS. Dodatkowo jestem współtwórcą serii webcastów poświęconych technologii Windows Phone 7, które można obejrzeć na dedykowanej stronie Channel9

Na początku stycznia 2012 roku zostałem wyróżniony tytułem Microsoft Most Valuable Professional

MVP

tgd.netCodeguru.plWSS

CMITblog