Czas na trzeci już i ostatni błąd na który natrafiłem przy próbach wdrożenia serwisu WCF na serwer IIS. Brzmi on następująco:

Handler “svc-Integrated” has a bad module “ManagedPipelineHandler” in its module list Handler "svc-Integrated" has a bad module "ManagedPipelineHandler" in its module list

Podobnie jak w przypadku wcześniejszego błędu “The page you are requesting cannot be served because of the extension configuration” wystarczy wykorzystać narzędzie dostarczone z Visual Studio i dostępne w Visual Studio Command Prompt. Jest nim aspnet_regiis.exe. Podobnie jak poprzednie uruchamiamy je z parametrem -i. Zatem całość prezentuje się następująco:

aspnet_regiis.exe -i

aspnet_regiis.exe -i

Oczywiście należy pamiętać o uruchomieniu Visual Studio Command Prompt w kontekście administratora, gdyż w przeciwnym wypadku operacja ta się nie powiedzie.

Przyczyną tych błędów jest fakt, że zanim zainstalowałem serwer IIS miałem już zainstalowane Visual Studio. Jeżeli rozpatrujemy odwrotną kolejność instalacji, wowczas VS samodzielnie rejestruje i dodaje do systemu odpowiednie komponenty. Nie mniej jednak jeżeli podobnie jak ja zamienicie kolejność, wówczas te trzy posty mogą wam się przydać.

Dla przypomnienia wcześniejsze potyczki z błędami:

WCF i The page you are requesting cannot be served because of the extension configuration
WCF i This assembly is built by a runtime newer than the currently loaded runtime and cannot be loaded.