Niedawno doczekaliśmy się publicznie udostępnionej wersji Windows 7 Beta. Jestem jedną z osób, które postanowiły zmierzyć się z nowym systemem i sprawdzić co za sobą niesie.
W części pierwszej jak zawsze bywa na początku po ściągnięciu ze strony, należy system zainstalować. Do testów użyłem wirtualnej maszyny (Virtual PC 2007 SP1), przydzieliłem 1GB RAM dodaj więcej informacji o sprzęcie  (żeby nie było zbyt łatwo) i ruszyłem.
Po zamontowaniu obrazu płyty do maszyny natychmiast pokazuje się informacja o ładowaniu instalacji. Po chwili mamy przed oczami ekran z ustawieniami – praktycznie taki sam jak w przypadku Visty
 
 
a następnie rozpoczyna się już sama instalacja
start kopiowania plików: godzina 20:42
 
koniec kopiowania plików: godzina 20:52 – 10 minut co świetny wynik!
Pozostaje już tylko wprowadzić ustawienia 
 i możemy cieszyć się nowym systemem :)
 
Rozpoczęcie instalacji jak już wcześniej napisałem miało miejsce o 20:42, po 10 minutach instalator zakończył kopiowanie plików na dysk. Pierwsze uruchomienie było po kolejnych 6 minutach (w trakcie których miała miejsce konfiguracja itp). Finalny start systemu, którego wynik widać powyżej miał miejsce po 23 minutach od zamontowania obrazu płyty w wirtualnej maszynie, co pozwala twierdzić, że proces instalacji jest wręcz błyskawiczny.
Po starcie systemu widzimy, że interfejs jest nieco odświeżony – inne ikonki, nowe dodatki ułatwiające pracę – moim zdaniem poprawiona Vista – czyli wreszcie MS osiągną to co planował, a przynajmniej jest dużo bliżej celu.
 
Pierwsze wrażenie – zapowiada się nieźle :)
 
Ciąg dalszy nastąpi :)