Od dziś rozpoczynają się dwa równoległe cykle poświęcone programowaniu w technologii mobilnej Windows Phone 7. Pierwszy z nich będzie dostępny na portalu Channel9. Autorami webcastów są Barłomiej Zass, Michał Korzunowicz, Daniel Plawgo oraz ja :) Pierwszy odcinek, którego jestem autorem dostępny jest pod tym adresem. Jest on poświęcony ogólnemu wprowadzeniu w tematykę Windows Phone 7 jako platformy dla programistów, opowiadam o narzędziach. Pokazuję rowniez jak stworzyć swoją pierwszą aplikację na tą platformę korzystając z Silverlight oraz XNA.

Jednocześnie z webcastami na Channel 9 będą ukazywały się artykułu na portalu codeguru.pl. Będą one w ścisły sposób nawiązywać do tematyki poszczególnych webcastów. Powiązanie to będzie tym silniej widoczne, że na końcu każdego artykułu bedzie dostępny link do odpowiedniego nagrania na Channel9. Pierwszy artykuł możecie znaleźć tutaj.

Materiały do pierwszego odcinka

Mamy nadzieję, że dzięki takiemu podejściu i dywersyfikacji każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście dla lepszego poznania tematu polecam zapoznanie się zarówno z webcastem jak i z artykułem :) Kolejne odcinki serii będą ukazywały się co tydzień zarówno na CG jak i CH9 (a stosowny news będzie zawsze dostępny również tutaj).
artykuł

Odcinek 1