Wczoraj na blogu Windows Phone Developer Blog pojawiła się informacja o gotowości mechanizmów dostępnych w ramach Marketplace do publikowania aplikacji stworzonych na nową platformę (czyli Mango). Oznacza to tyle, że deweloperzy, którzy pobrali wcześniej Windows Phone 7.1 SDK w wersji RC oraz stworzyli przy jego pomocy jakieś aplikacje, już teraz będą mogli je publikować.

Oczywiście po aktualizacji systemu do wersji 7.1 wszystkie zainstalowane do tej pory aplikacje będa nadal działać, natomiast wcześniejsze udostępnienie możliwości publikowania aplikacji przygotowanych na nową wersję platformy ma na celu jak najszybsze dostarczenie użytkownikom aplikacji o nowych możliwościach. Jak wiadomo im więcej nowych i lepszych aplikacji będzie dostępnych tuż po update oprogramowania tym lepiej dla użytkowników (i tym lepiej będą się sprzedawać nowe “Mango Ready” telefony 😉 ).

Na marginesie dobra wiadomość dla oczekujących na update – jeżeli do tej pory aplikacje działały szybko, to po updacie będą działać jeszcze szybciej (nawet ok 30%). Jest to spowodowane dużymi zmianami w silniku obsługi Silverlight, w którym jest stworzona większość aplikacji na Windows Phone oraz samego systemu. Deweloperzy będą mieli zatem jeszcze dodatkową możliwość wykorzystania bonusowych 30% wydajności dla ulepszenia aplikacji 😉