Dwa dni temu na stronach Windows Phone Blog ukazała się informacja, że Microsoft oficjalnie rozpoczął przekazywanie finalnej wersji WP7 Mango do operatorów w celu rozpowszechnienia aktualizacji wśród użytkowników WP7. Istnieje możliwość sprawdzenia na jakim etapie jest przekazywanie nowej wersji systemu do poszczególnych operatorów. Wystarczy wejśc na tą stronę. Co ciekawe nie ma na niej Polski (przynajmniej narazie), zatem być może na oficjalny release w naszym kraju będziemy musieli jeszcze trochę poczekać… Na podstawie wersji beta2 zainstalowanej na moim telefonie mogę stwierdzić jedno… WARTO 😀

Jeżeli ktoś już posiada wersję preview zainstalowaną na swoim telefonie, to będzie musiał przywrócić telefon z backupu, który był częścią aktualizacji do wersji deweloperskiej, a później przejść przez standardowy proces aktualizacji ze standardowym Zune w najnowszej wersji. Jeżeli finalna wersja systemu będzie działać tak szybko jak beta2, to system będzie bardzo obiecujący. Nowe API, zmiany na Marketplace i rozszerzenie rynków (między innymi na Polskę) to spory krok.

Spory krok, ale jeszcze jest trochę do zrobienia, chociaż głównie są to regulacje prawne. Polscy deweloperzy, którzy chcą zarabiać na aplikacjach dla WP7 muszą jednak poczekać jeszcze trochę na uproszczenie procedur rejestracyjnych związanych z podatkami, lub przejść aktualny proces wymagający ubiegania się o amerykański identyfikator podatkowy :)