Dziś z rana dotarł do mnie mail zawierający taką oto informację:

Drogi Czytelniku,
Informujemy, że do przedsprzedaży trafiła książka:
WCF od podstaw. Komunikacja sieciowa nowej generacji

Informacja ta cieszy mnie o tyle, że jestem autorem tej książki, a ukazanie się tego tytułu jest wynikiem trwającego ok roku procesu wydawniczego. Tak – całość trwała nieco ponad rok od momentu zatwierdzenia propozycji wydawniczej aż do jej ukazania się w przedsprzedaży.

WCF od podstaw. Komunikacja sieciowa nowej generacji

O czym jest książka

Starałem się zamieścić w książce najważniejsze moim zdaniem informacje dotyczące Windows Communication Foundation. Wstęp traktujący na temat podstaw technologii daje możliwość sięgnięcia po nią nawet osobom początkującym, natomiast osoby z większym doświadczeniem również znajdą w niej coś dla siebie np porównanie wydajności poszczegółnych metod komunikacji, rozszerzenia itp.

Przygodę z WCF rozpoczynamy od zapoznania się z kontraktem, punktami końcowymi, dalej przechodzimy przez zagadnienia związane z konfiguracją. Nie można było również zapomnieć o narzędziach, nowościach WCF 4.0 oraz przykładach zastosowań tej technologii. Znalazło się też miejsce na przykładowe rozszerzenia, które mogą wzbogacić stworzony przez nas system.

Serdecznie zapraszam do lektury!